Kształtowanie terenu

 

Kształtowanie powierzchni terenuRoboty ziemne są niezbędne przy zakładaniu ogrodu. Bywa, że teren wokół domu wymaga nawiezienia wielu ton urodzajnej ziemi, aby ogród w ogóle mógł zaistnieć.Pominięcie tego etapu, np. ze względów finansowych, może mieć katastrofalne skutki dla naszego wymarzonego skrawka zieleni. I pieniądze dosłownie utopimy w błocie. Zdarza się, że kondycja, tak zwanej gleby pobudowlanej jest nie do zniesienia dla nowych nasadzeń. Po kilku miesiącach wymakają, tonąc w wodzie, bo nie ma odpowiedniego drenażu lub usychają z braku wody. 
Poza tym ten etap prac nie tylko porządkuje teren, przygotowując go pod nasz ogród, ale też wzbogaca jego walor przestrzenny. Dodatkowe nasypy pod nasadzenia roślinne wyeksponują ich dekoracyjną wartość, utworzą zasłonę przeciwwietrzną, czy uchronią nasze wnętrze ogrodowe przed niepożądanym okiem sąsiada...
Podobnie, jak w przypadku porządkowania terenu kształtowanie jego powierzchi może być usługą wyłączną i nie musi wiązać się z budową całego ogrodu. Koszt zależny jest od charakteru i zakresu prac. Ostatecznie określany jest po wizji lokalnej.

Sylwia Bartosek-Środa
03-131 Warszawa
ul. Mehoffera 66C/12
Wyślij zapytanie
© Wszelkie prawa zastrzeżone